İlk önce php.ini dosyanızın yerini tesbit etmeniz gerekir. Bunun en kolay yolu olarak bir php dosyası oluşturabilirsiniz, örnek olarak adı info.php olacak şekilde. İçeriğide şu şekilde olursa;

<? phpinfo(); ?>

Bu sayfayı çağırdığınızda https://www.enderkahraman.com/info.php yada http://localhost/info.php gibi burdaki döküm içerisinde php.ini dosyanızın bulunduğu yolu bulabilirsiniz. Yine bu phpinfo dökümü içerisinde şu anki register global seçeneğinin durumu belirtilmektedir.

Bir sonraki adımda ise php.ini dosyası içerisinde :

register_globals = Off

şeklinde bir satır bulacaksınız. Bu parametreyi on yaptıktan sonra php yi modül olarak kurdu iseniz apache yi tekrar başlatmalısınız. Cgi olarak kurmuşsanız Apache yi tekrar başlatmanız gerekmez. Linux kullanıyorsanız :

/etc/init.d/apache2 restart

yada

/etc/init.d/httpd restart

yada

service httpd restart

şeklinde olacaktır. Windows kullanıyor iseniz Apache monitor programından yada servislerden Apache yi bulup tekrar başlatmanız işlemi tamamlayacaktır. Bundan sonra artık $_GET[“kime”] yerine $kime değişkenini kullanabilirsiniz.

Benim tavsiyem olarak ise formdan gelen değerlere $_GET yada $_POST sessiondan gelen değerlere $_SESSION cookieden gelen değerlere $_COOKIE olarak kullanmaya alışmanızdan yana. Çünkü daha sonra php dosyalarınızı yüklediğiniz sunucuda bu destek pasif olsa bile sizin kodlarınızın sorunsuz çalışacaktır ki her zaman sunucuda bu ayarı yapmaya vakıf olmayabilirsiniz.