Ender KAHRAMAN

Kişisel Tecrübelerin Paylaşımı… www.enderkahraman.com

cpanel ile etiketlenmiş yazılar

Ssh Üzerinden cPanel Lisans Aktivasyon

WHM/cPanel lisansınız sona erdi, siz bu zaman aşımından sonra lisans yenilemesi yaptınız ve WHM/cPanel’de hala lisans hatası vermekte ise konsol üzerinde ; /usr/local/cpanel/cpkeyclt Komutunu uygulamanız yeterli olacaktır.

Exim – 451 Temporary Local Problem – Please Try Later Hatası & Çözümü

Bu hatayı alıyorsanız /etc/localdomains dosyasını yeniden oluşturmanız gerekmekte : Konsolda root iken aşağıdaki komutu uygulayın. rm -f /etc/localdomains; touch /etc/localdomains; for i in `dir -1 /etc/valiases`; do echo $i >> /etc/localdomains; done Bu komut /etc/localdomains dosyasını siler, yeniden oluşturur ve sonra bütün domain ve (aliases) dosyaya ekler.

cPanel Default Page Ayarlama

WHM’de yeni açılan hesapların sizin ayarlayacağınız sayfayı göstermesini isterseniz yapmanız gerekenler : 1) İstediğiniz tasarımda veya içerikte index.html sayfasını hazırlayın. 2) Hazırladığınız index.html sayfasını sunucunuza ftp veya başka bir yol ile /cpanel3-skel/public_html dizini içine yükleyin. Bu sayede WHM’de açtığınız her yeni paket içerik yüklenene kadar sizin önceden yüklediğiniz sayfayı gösterecektir.

cPanel Exim Mail IP Değiştirme

Bazı zamanlarda ip adresiniz bazı firmalarca blok almış olabilir bunun gibi durumlarda sunucu değiştirmek yerine sunucunuza ek olarak verilmiş ipler üzerinden tüm maillerin gitmesini sağlayabilirsiniz. Cpanel / Exim kullanan sunucularda bunu yapmak… WHM den öncelikle Exim Configuration Editor bölümüne geliyoruz… Daha sonra Advanced Editor ile exim.conf dosyasını görüntülüyoruz burada 7. Text Box olan ROUTERS CONFIGURATION […]

LiteSpeed Kurulumu

LiteSpeed Web Server özellikle Apache’ye rakip olacak bir ürün. LiteSpeed Web Server kendi php yapısını kullanarak çalışmayı tercih ediyor. Bunun için LiteSpeed kuracağınız yerde php yi LiteSpeed API (lsapi) desteği ile derlerseniz daha performanslı çalışacaktır. İşte Kurulum : cd /usr/src wget http://www.litespeedtech.com/packages/cpanel/lsws_whm_plugin_install.sh chmod 700 lsws_whm_plugin_install.sh ./lsws_whm_plugin_install.sh rm -f lsws_whm_plugin_install.sh 15 günlük deneme lisansını buradan alabilirsiniz.

WHM’de Apache PHP SuExec Ayarlamak

WHM’ye login olun. Service Configuration altındaki Configure PHP and SuExec kısmına gelin. PHP 5 Handler’ı cgi yapın. Apache suEXEC’yi de on yapın. işlem tamam sonrasında http servisini restart edin.

Whm / cPanel Toplu Spf Kaydı

1000 tane domaininiz var peki napacaksınız hepsine tek tek spf kaydı mı gireceksiniz ? Whm/cPanel bizi düşünmüş ve tüm domainlerinize spf kaydı girmek için bi script koymuş. Öncelikle : /usr/local/cpanel/Cpanel/SPF.pm İçinde 114. satırda. (en altın 6 satır üstü) ‘value’ => ‘v=spf1 a mx ip4:’ . $mainip . $safekeys . ( $is_complete ? ‘-all’ : ‘?all’ […]

  • Sayfa 1 / 2
  • 1
  • 2
  • >